II УКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ БІЗНЕСУ

10 квітня 2017р. представники Всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців автомобільного транспорту «Укравтотранс» та Громадської організації «Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників» прийняли участь у ІІ УКРАЇНСЬКОМУ ФОРУМІ БІЗНЕСУ.
Форум вже традиційно об’єднує ділову спільноту України у прямому діалозі з топ-менеджментом державних органів влади.
На Форумі лідери найбільших національних бізнес-об’єднань разом із бізнесом та представниками ключових для української економіки галузей економіки обговорювали найбільш актуальні для економіки та промисловості України питання разом з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом та Віце-прем’єр-міністром-Міністром економічного розвитку Степаном Кубівим.
ІІ Український форум бізнесу заявив про певні позитивні зрушення, що відбулися за рік, однак наголосив, що більшість пропозицій плану невідкладних дій щодо подолання надзвичайної ситуації в економіці залишилося поза увагою влади.
Під загрозою знищення опинилися цілі сектори промисловості, що є національним надбанням України: аерокосмічна галузь, транспортне та енергетичне машинобудування. Високих масштабів набуває трудова міграція, відтік за кордон високопрофесійних кадрів. Невирішеність ключових проблем вітчизняного підприємництва, пов’язаних з зростаючим фіскальним навантаженням, надлишковим регулюванням малого бізнесу та безпосереднім втручанням держави у господарську діяльність підприємств, значним нарощуванням вартості тарифів природних монополій спричиняє згортання ділової активності.
Наголошували лідери бізнес-об’єднань і на недостатній координованості дій між парламентом, урядом та НБУ щодо реалізації грошово-кредитної політики. Зрештою, це призвело до дефіциту обігових коштів, фактичного припинення кредитування реального сектору економіки та високої вартості кредитів.
На думку учасників Форуму, увага держави і бізнесу, перш за все, має зосередитися навколо реалізації цільових програм державно-приватного партнерства, надання доступу до кредитних ресурсів, актуалізації експортної політики в інтересах нарощування реалізації продукції з високим ступенем доданої вартості, подоланні тренду деіндустріалізації, лібералізації фіскальної політики, наданні пріоритету вітчизняним виробникам під час державних закупівель, підтримки розвитку малого і середнього бізнесу, адаптації до умов вільної торгівлі з ЄС та відновленні трудового і наукового потенціалу країни.
Учасники II Українського форуму бізнесу запропонували Володимиру Гройсману провести екстрену нараду та спільно напрацювати необхідні кроки для реалізації вищезазначених важливих для економіки та промисловості України пріоритетів. У свою чергу, Прем’єр-міністр України підтримав цю ініціативу ділової спільноти і виступив з пропозицією провести зазначену нараду вже найближчим часом.