Міжнародна діяльність

Загальна інформація

Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників (All-Ukrainian Association of Automobile Carriers (AAAC) є національною асоціацією перевізників в Україні, яка вже більше 11 років захищає інтереси своїх членів в Комітеті з питань транспорту і зв’язку Верховної Ради України, Мінтрансзв’язку України, Громадській колегії Держкомпідприємництва, є дійсним членом Міжнародного Союзу Громадського Транспорту та налічує 1400 суб’єктів підприємницької діяльності в галузі автомобільного транспорту на яких працює близько 140 тисяч чоловік.

Участь в Змішаних Комісіях

Міжнародні пасажирські перевезення регулюються нормами внутрішнього та міжнародного законодавства (останнє має пріоритет).

Першочергове значення в регулюванні відносин між країнами щодо перевезень пасажирів мають двосторонні Угоди про міжнародні автомобільні перевезення пасажирів і вантажів, укладені між Урядом України та Урядами відповідних іноземних держав.

Відповідно до положень цих двосторонніх Угод та для забезпечення їх виконання, компетентні органи двох договірних держав створюють Змішані Комісії.

Змішана Комісія збирається за пропозицією компетентного органу однієї з держав та розглядає і узгоджує проблемні питання перевезень між двома країнами.

Участь ВААП в засіданнях Змішаних Комісій надає можливість висвітлювати на міжнародному рівні проблемні питання, що виникають в роботі міжнародних перевізників-членів Асоціації та вирішувати їх відповідно до міжнародного та чинного українського законодавства.

Відкриття віз водіям

Міністерством транспорту та зв’язку і Міністерством закордонних справ України ВААП визнана національною асоціацією перевізників в Україні, яка має право надавати письмовий запит для оформлення віз водіям за спрощеною процедурою при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень. Відповідно до підпункту с) пункту 1 статті 4 Угоди між Україною та Європейським Співтовариством „Про спрощення оформлення віз» від 18 червня 2007 року, при зверненні до ВААП потрібно вказувати мету, тривалість й періодичність поїздок для водіїв, які здійснюють міжнародні вантажні та пасажирські перевезення територіями держав-членів ЄС автотранспортними засобами, зареєстрованими в Україні.

Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників з метою забезпечення виконання вказаної Угоди в частині, що її стосується, створює базу даних водіїв та надає відповідні запити при подачі перевізником таких документів:

Для бази даних Асоціації потрібно подати :

1. Оригінал трудової книжки (повертається після перевірки) та копії першої і останньої сторінки трудової книжки завірені керівником (підпис, печатка);
2. Копію першої сторінки закордонного паспорту завірену керівником (підпис, печатка);
3. Копія контракту (договору) з іноземним партнером завірену керівником (підпис, печатка);
4. Копію ідентифікаційного коду водія завірену керівником (підпис, печатка);
5. Список працівників, які уповноважені отримувати листи-клопотання Асоціації, завірений керівником (підпис, печатка).

Для письмового запиту на консульство потрібно подати:

1. Лист-звернення від підприємства-учасника асоціації (Зразок бланку N1 Лист-звернення від підприємства-учасника асоціації );

Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників наголошує, що документи для створення бази даних слід надавати заздалегідь. В разі непредставлення вказаних документів (оригіналів та копій) асоціація не зможе підготувати відповідні письмові запити.